"Harcerze z Cegłowa"

Na zaproszenie lokalnej społeczności w dniu 25 lipca 2010 braliśmy udział w filmie produkowanym własnym sumptem przez mieszkańców Cegłowa. Film opowiada historię która miała miejsce w pierwszych dniach Września 1939.
Trailer filmu:

W trakcie przerwy w zdjęciach zostaliśmy zaproszeni na obiad który składał się z lokalnych specjałów.Po zakończeniu zdjęć otrzymaliśmy "gościńce"na drogę.
Premiera filmu planowana jest na 16 września w Cegłowie, potem zapewne trafi do internetu.
"Dzięki wywiadowi Pierwszej Drużyny Harcerskiej w Cegłowie, który korzystał ze sprzętu łączności radiotelefonicznej, podarowanego mu przez 7. Pułk Ułanów, oddział polskich żołnierzy, który po bitwie pod Kałuszynem znalazł się w okolicach Cegłowa, został uprzedzony, że miejscowość ta jest już zajęta przez wojska niemieckie. Informacja ta pozwoliła Polakom przygotować się do potyczki. Podczas walki, która się wywiązała 14 września, zginęło kilku Niemców, a pozostali opuścili Cegłów. Dwa dni później, w odwecie za doznaną porażkę, Niemcy aresztowali 6 harcerzy. Zabili 4 z nich: Stanisława Padzika, Stanisława Skwiecińskiego, Zygmunta Ostrowskiego i Aleksandra Wnuka."
Tygodnik Siedlecki

w trakcie przerwy...

w trakcie przerwy...

  
 
Dodaj link do:www.dodajdo.com