"Popiełuszko" - film


Największa polska produkcja roku: 7 tysięcy aktorów i statystów, 7 miesięcy zdjęć w 14 miastach.
Opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego narodu oraz symbolem odwagi w walce o prawdę i wolność.
Obraz przedstawia życie Księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb.
Losy Księdza Jerzego przedstawione są na tle kluczowych wydarzeń lat 80. Z rozmachem odtworzono m.in. strajki Sierpnia '80 oraz manifestacje stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL. Liczne sceny masowe oddają gorącą atmosferę tamtych dni, a w filmie udział biorą również autentyczni uczestnicy historycznych wydarzeń. Szczególną uwagę zwraca dopracowana scenografia, która doskonale oddaje estetyczny koloryt lat 80.
To jeden z bardzo niewielu filmów przedstawiających ten tak ważny okres naszej najnowszej historii, natomiast z pewnością pierwszy ukazujący go tak wiernie i z takim rozmachem.
Premiera filmu „Popiełuszko" rozpocznie obchody 25 - lecia męczeńskiej śmierci Księdza Jerzego.


trochę od kuchni...

 
Dodaj link do:www.dodajdo.com