"Uprising"

W dniu 19.05.2010 na zaproszenie producenta videoclipu do najnowszego utworu szwedzkiej grupy Sabaton odtwarzaliśmy żołnierzy niemieckich. W produkcji brały udział Grupy Rekonstrukcyjne, aktorzy polscy Mateusz Damięcki i Monika Buchowiec oraz w roli generała SS znany holywoodzki aktor z pochodzenia Szwed, Peter Stormare.
Członkowie zespołu Sabaton okazali się być bardzo fajnymi kolesiami a Peter Stormare nie zadzierającym nosa normalnym wesołym facetem. W roli gen.Montera wystąpił gen.rez. Waldemar Skrzypczak, równie przesympatyczny człowiek. Zanosi się zatem na bardzo ciekawy teledysk który będzie towarzyszył światowemu tournee zespołu.
Sabaton – szwedzka grupa muzyczna wykonująca power metal. W 2007 r. uznana za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji.
Tematyka utworów jest powiązana z wojną, w szczególności z II wojną światową, ale o wymowie antywojennej. Za przykład mogą służyć utwory z The Art of War - "Ghost Division" nawiązuje do niemieckiej 7 Dywizji Pancernej, dowodzonej przez Rommla w czasie kampanii we Francji w 1940 roku. Z kolei "Angels Calling" mówi o bezcelowych ofiarach samobójczych ataków na okopy podczas I wojny światowej, a "40:1"- o walce polskich żołnierzy pod Wizną we wrześniu 1939 roku. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce.railer teledysku:


Sabaton - Uprising (2010)

Sabaton | Teledyski w MySpace

YouTube


  
 
Dodaj link do:www.dodajdo.com