44 Epitafia Katyńskie

44 odcinki Epitafiów Katyńskich to 3 minutowe filmy, które mają powstać w rekordowo krótkim czasie - w 44 dni. Dzięki Piotrowi Wejchertowi studenci Wydziałów Charakteryzacji i Projektowania Graficznego mieli możliwość uczestniczenia w praktykach na planie powstającego cyklu 44 krótkich filmów o tematyce katyńskiej. Dwa dni zdjęciowe na greenscreen, przy których mogliśmy uczestniczyć, dostarczyły materiału do realizacji scen obozowych. Studenci Wydziału Charakteryzacji pracowali na planie zdjęciowym tworząc charakteryzacje obozowe, natomiast studenci Wydziału Projektowania Graficznego uczestniczyli w obróbce zdjęć i przygotowaniu materiałów do budowania wizualnych kompozycji. Efekt pracy zespołu wygląda ciekawie; stylistyka ożywionego obrazu przywołuje nostalgiczną wrażliwość dawnych fotografii. Zamieszczone zdjęcia z pierwszego dnia realizacji zapowiadają bardzo interesujące filmy, na które wszyscy z niecierpliwością czekamy.
Braliśmy udział w tym projekcie i trochę narzekalismy na monotonię realizacji zdjęć bo trzeba było wielokrotnie powtarzać te same czynności w różnych pozycjach ale efekt końcowy jest olśniewający.
Do tego warunki pogodowe przypominające rosyjską zimę i nietrudno było się wczuć w położenie tamtych ludzi trzymanych przez Sowietów za drutami...

Pierwszy odcinek do obejrzenia poniżej


 
Dodaj link do:www.dodajdo.com