• Wojciech Smarzowski
  Wojciech Smarzowski
 • foto: Film It / SPI Int\'l Polska
  foto: Film It / SPI Int\'l Polska
 • foto: Film It / SPI Int\'l Polska
  foto: Film It / SPI Int\'l Polska
 • foto: Film It / SPI Int\'l Polska
  foto: Film It / SPI Int\'l Polska

Film "Dom Zły"- styczeń 2009

Od początku stycznia 2009 będziemy uczestniczyć w zdjęciach do filmu Wojtka Smarzowskiego p.t. "Dom zły".
Zdjęcia potrwają kilkanaście dni.
Nasz udział w filmie to jedna Nysa i kilkanaście kompletów mundurów milicyjnych dla aktorów.
Reżyser to twórca obsypanego nagrodami , kultowego już filmu "Wesele".

Zapowiada się więc niezła zabawa...


Fabuła zapowiadanego jako tragikomedia "Domu złego" składać się będzie z dwóch, przeplatających się wątków. Akcja pierwszego rozgrywa się jesienią 1978 roku w bieszczadzkiej wsi, kiedy to do pracy w miejscowym PGR przybywa nowy pracownik, Edward Środoń. Na noc zatrzymuje się w gospodarstwie Dziabasów, gdzie podczas suto "zakrapianej" nocy dochodzi do tragedii. Drugi wątek rozgrywa się w 1982 roku, podczas zimowego dnia Stanu Wojennego. Porucznik Mróz przeprowadza wizję lokalną mająca pomóc w wyjaśnieniu dramatycznych wydarzeń sprzed 4 lat. Podejrzanym jest Środoń.
Do współpracy przy "Domu złym" Wojciech Smarzowski zaprosił znanych i uznanych filmowców. Obok odtwarzających główne role Mariana Dziędziela, Kingi Preis i Arkadiusza Jakubika w realizację filmu zaangażowani są operator Krzysztof Ptak (Orzeł za zdjęcia do "Mojego Nikifora"), kostiumograf Katarzyna Lewińska (nagroda w Gdyni za "Boisko bezdomnych") oraz scenograf Marek Zawierucha (nagroda w Gdyni za film "Cztery noce z Anną").
Producentem filmu jest studio Film It, przy współpracy z którym Wojciech Smarzowski zrealizował już w 2004 roku głośne "Wesele" uhonorowane na festiwalu w Gdyni 5 nagrodami (w tym Nagrodą Specjalną Jury), Paszportem Polityki "za mistrzowską reżyserię oraz bezkompromisowość w portretowaniu brzydszej twarzy naszej codzienności" oraz 5 Orłami, w tym za najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz.
Na realizację "Domu złego" zaplanowano 30 dni zdjęciowych, z czego 26 nakręconych będzie w tym samym miejscu, w tytułowym Domu Złym pod Gorlicami.
Produkcję filmu z ramienia Film It nadzorują Dariusz Pietrykowski i Andrzej Połeć. Produkcją kierują Paweł Bareński ("Jasne błękitne okna", "Persona non grata) i Łukasz Rogalski ("Karol. Człowiek, który został papieżem).
Źródło:Plejada.pl

Wyświetl większą mapę

http://www.plejada.pl/2,23795,wideo,,117865,dom_zly_zdobedzie_zlote_lwy,artykul.html
 • ico

W trakcie zdjęć do filmu...08.01.2009

W trakcie zdjęć do filmu...08.01.2009

 
Dodaj link do:www.dodajdo.com